اخبار

نشست مدیران خانه های فرهنگی دیجیتال مستقر در مساجد استان خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگ دیجیتال استانی امام رضا (ع)، در این نشست مدیران خانه های دیجیتال استان مستقر در مساجد، به بیان دیدگاه های خود در خصوص مشکلات این خانه ها پرداختند

به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگ دیجیتال استانی امام رضا (ع)، در این نشست مدیران خانه های دیجیتال استان مستقر در مساجد، به بیان دیدگاه های خود در خصوص مشکلات این خانه ها پرداختند.

کندی صدور مجوزها، نبود ساختار مشخص، عدم حمایت از سوی شبکه، کاهش استقبال مردم از خانه های فعال در حوزه آموزش و بازی از جمله مشکلات مطرح شده از سوی این مدیران بود.

در این جلسه همچنین محمدحسین عبداللهی، رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان خراسان رضوی در سخنانی گفت: خانه های دیجیتال و موسسات فرهنگی نباید منتظر دولت باشد که چه زمانی و چه مقدار حمایت خواهد کرد.

وی افزود: خانه های دیجیتال باید با پشتوانه فکری و برنامه ریزی دقیق برای آینده فعالیت های خود برنامه ریزی داشته باشند.

عبداللهی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: قطعا در شرایط امروز کشور جاهای موفق خواهند بود که دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند نه افرادی که منتظر کمک دولت بمانند.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی خانه فرهنگی دیجیتال ابوذر غفاری در قطب منطقه محروم و پر جمعیت طبرسی مشهد گفت: پشتوانه فکری و نگاه مردمی مدیران این خانه باعث شده است که جریان فرهنگی منطقه فعالیت خود را تحت تاثیر قرار دهد.

رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان تاکید کرد: در خانه های دیجیتال و کانون های مساجد باید به دنبال افرادی باشید که انگیزه خدمت را دارند نه آنکه به دنبال شغل باشند.

وی تاکید کرد: همینک 16 خانه دیجیتال در مجموعه کانون های فرهنگی مساجد استان در حال فعالیت هستند.

در ابتدای این جلسه  آقای هاشمی رابط شبکه ملی فرهنگ و سرپرست اداره فناوری اطلاعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، با شاره به اینکه مساجد پایگاه اصلی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بوده و هست و خواهد بود، اظهار داشت: مجتمع های دیجیتال در کنار مساجد و با همکاری شبکه ملی فرهنگ ایجاد شده است و موجبات تقویت مساجد و جذب جوانان به این مراکز دینی فراهم می کند.

وی با بیان این که انجام  مطلوب فعالیت ها ، داشتن روحیه بسیجی در این صحنه بسیار مهم و کارگشا می باشد اظهار داشت:. باید کلیه مجتمع ها دارای یک پلان کاری و چشم انداز کوتاه مدت  و بلند مدت از فعالیت های خود در این حوزه داشته باشند

روابط عمومی شبکه ملی فرهنگ
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶
تعداد کلیک: ۸۸۹

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500