اخبار

نقد کتاب هنر های مصور دوره هخامنشیان به قلم رقیه راضی برگزار شد

نقد کتاب هنر های مصور دوره هخامنشیان به قلم رقیه راضی برگزار شد
در این جلسه پورشمسی، مدیر موسسه و مرکز فرهنگی دیجیتال فرهیختگان ، راضی از اساتید حوزه گرافیک و مولف کتاب "هنر های مصور دوره هخامنشیان" و اعضای کارگروه موسسه فرهیختگان حضور داشتند.

پورشمسی در ابتدای جلسه به معرفی اعضای و فعالیت کارگروه و با اشاره به وجود روحیه آزاداندیشی در فعالین این حوزه و دغدغه‌های فکری فراوان این عزیزان گفت:اگر بخواییم فعالیت کارشناسان این کارگروه را تشریح کنیم، در حوزه مبانی فکری و ایجاد جوی مناسب جهت طرح اندیشه‌ها فعالیت می کنند.

وی به وجود چنین کارگروه فعال، نخبه و با اعتماد به نفس در لارستان اشاره کرد و ویژگی و تعریف جدید جوانان در حوزه رسانه های دیجیتال را بیان نمود.

در ادامه جلسه رقیه راضی به معرفی کتاب "هنر های مصور دوره هخامنشیان"پرداخت و گفت:گرافیست ها بیشتر به رنگ و فرم اهمیت میدهند که دوره ی هخامنشیان سرشار از رنگ و فرم در جام ها و نمادها بوده است، همچنین ظرافت خاصی در طراحی این دوره وجود داشته و بدلیل اینکه ایرانی ها هنردوست هستند،این دوره را سرمنشا خود می دانند.
 
وی هدف اصلی تهیه این کتاب را آشنایی بهتر دانش آموزان دبیرستانی با زبان های هنر مثل بیوگرافی رنگها،شکل معماری و فرم ها دانست و بتوانند بهتر با آثار هنری دوره ی هخامنشیان آشنا شوند.
 
وی با اشاره به جمع آوری منابع اطلاعاتی کتاب گفت : پس از یک سال نیم تحقیق و پژوهش از منابع مختلف با اساتید سطوح عالی در این حوزه مشورت کردم و نتایج خوبی حاصل شد.
 
در پایان این جلسه پرسش و پاسخ پیرامون مباحث مطرح شده در کتاب توسط کارگروه برگزار و نویسنده کتاب به سوالات پاسخ داد.
 
شایان ذکر است نسخه دیجیتال کتاب "هنر های مصور دوره هخامنشیان" تالیف رقیه راضی برای سیستم عامل آندروید توسط موسسه فرهنگی دیجیتال فرهیختگان طراحی و منتشر شده است .

روابط عمومی شبکه ملی فرهنگ
۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶
تعداد کلیک: ۱,۰۶۵

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500