اخبار

افراسیابی:بی اطلاعی والدین از فضای مجازی نگران کننده است

افراسیابی:بی اطلاعی والدین از فضای مجازی نگران کننده است
محمدصادق افراسیابی روز پنجشنبه در همایش سواد رسانه ای در ارومیه افزود: والدین باید سواد رسانه ای خود را در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات بالا ببرند تا زمینه کنترل بهتر فرزندان خود را فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه ملی فرهنگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،محمدصادق افراسیابی روز پنجشنبه در همایش سواد رسانه ای در ارومیه افزود: والدین باید سواد رسانه ای خود را در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات بالا ببرند تا زمینه کنترل بهتر فرزندان خود را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: در بخش بازی های رایانه ای، همه بازی‌های تولیدی داخل از رده‌بندی سنی برخوردار است ولی والدین بدون توجه به این لیبل ها، فقط خواسته‌های فرزندان خود را تامین می‌کنند.

وی بیان کرد: در بخش های دیگر رایانه ای نیز برخی فرزندان از نبود سواد کافی رسانه ای والدین سوء استفاده کرده و مشکلات جبران ناپذیری را ایجاد می کنند.

معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تسلط مسوولان در حوزه های مختلف به سواد رسانه ای نیز تاکید کرد و ادامه داد: این امر می تواند از نتایج مخرب برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی بکاهد.

وی گفت: البته ظرفیت‌های اقتصادی خوبی در عرصه رسانه برای اشتغالزایی و کسب درآمد وجود دارد که می توان از این طریق جوانان را صاحب شغل کرد.

وی افزود: برنامه های مبتنی بر رایانه و تلفن همراه گستره وسیع و بی نهایتی دارند که می توان از این ظرفیت در راستای تولید محتوای بومی و ایجاد اشتغال پایدار بهره برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این همایش، با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته سال های طولانی است که در حوزه ایجاد و گسترش سواد رسانه ای فعالیت می کنند، اضافه کرد: در ایران و این استان، موضوع سواد رسانه ای به تازگی مطرح شده ولی امیدواریم با سرعت بیشتری در این زمینه کار شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر خدایاری بیان کرد: آذربایجان غربی استانی مرزی است که به همین لحاظ باید موضوع سواد رسانه ای در این استان با قوت و قدرت بیشتر مورد توجه مسوولان قرار گیرد تا مشکلات این بخش گریبانگیر خانواده ها نشود.

وی ادامه داد: در دنیای امروز رسانه ها با محوریت شبکه های اجتماعی در موارد مختلفی نظیر فرهنگ غذاخوردن، تفریح و سرگرمی، معماری خانه، رنگ آمیزی منزل، رسیدگی به ظاهر شخصی و حتی انتخاب واژه اثرگذار است و لازمه دورماندن از اثرات مخرب این بخش، ارتقای سواد رسانه ای به شمار می رود.

۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱
تعداد کلیک: ۱۹۰

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500