اخبار

بازی‌های رایانه‌ای، ابزار جذب مخاطب در مراکز فرهنگی

بازی‌های رایانه‌ای، ابزار جذب مخاطب در مراکز فرهنگی
مدیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، مهمترین دلیل حمایت این شبکه از برگزاری مسابقات نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای (جام دیجیتال) را معرفی مراکز فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور عنوان کرد. Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

 مهدی میلانی‌زاده گفت: ایجاد عدالت در زمینه دسترسی به ابزارها و فن‌آوری‌های کشور از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مجتمع‌ها  و مراکز فرهنگی دیجیتال محسوب می‌شود. این در شرایطی است که این مراکز می‌توانند دسترسی عموم مردم به آثار فرهنگی و دیجیتال را تسهیل کرده و موجب کاهش شکاف در زمینه فن‌آوری‌های دیجیتال میان مناطق محروم با سایر مناطق کشور شوند.

مدیر شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آنکه ایجاد محیطی سالم برای به وجود آوردن اعتماد در خانواده‌ها یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی مراکز و مجتمع‌های فرهنگی دیجیتال است، گفت: این مراکز نیازمند پویایی لازم برای جذب مخاطب هستند و یکی از ابزارهای جذب مخاطب، بازی رایانه‌ای است.

به گفته میلانی‌زاده، همزمان با برگزاری مسابقات جام دیجیتال در این مراکز، افراد وارد محیطی می‌شند که می‌توانند از بسیاری از دیگر امکانات آن مانند نرم‌افزارها و کلاس‌های آموزشی استفاده کنند. در حقیقت انجام بازی‌ها در 50 مرکز فرهنگی دیجیتال به نوعی آشنایی با این مجتمع‌ها را برای مخاطبان به همراه خواهد داشت.

مدیر شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برگزاری این مسابقات در سال‌های گذشته در سطح استانی و  کشوری با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و به نظر می‌رسد برگزاری آن در سطح بین‌المللی نیز با استقبال خوبی مواجه شود، ضمن اینکه 9 کشور عضو اکو برای حضور در این مسابقات ابراز آمادگی کرده‌اند و به نظر می‌رسد بازیکنان حرفه‌ای دیگر نیز از سراسر جهان در این مسابقات حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به استفاده از نسخه‌های بازی فوتبال فیفا و پی‌ای‌اس (pes) در این مسابقات گفت: ساخت بازی‌های رایانه‌ای با نسخه ملی در دستور کار قرار دارد؛ ضمن اینکه می‌توان از نظرات بازیکن‌های حرفه‌ای و برگزیده این مسابقات برای ساخت بازی‌های جذاب داخلی برای مخاطبان ایرانی بهره گرفت.  

میلانی‌زاده در پایان تاکید کرد: مرکز توسعه فناوری، اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حمایت از بخش خصوصی در این حوزه، انتظار دارد برگزاری این مسابقات به صورت فصلی تداوم یافته و حتی لیگ استانی و شهرستانی آن نیز برگزار شود. در این میان برای برگزاری لیگ محلی با سازمان فرهنگی و استانی شهرداری مذاکره شده است؛ صمن آنکه امیدواریم به زودی مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در رشته‌های دیگر به غیر از فوتبال نیز برگزار شود. 

گفتنی است نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای (جام دیجیتال) با محوریت مرکز توسعه فناوری‌اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ 17 تا 29 تیرماه در مراکز دیجیتال سراسر کشور برگزار خواهد شد.

۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲
تعداد کلیک: ۶,۷۰۰

اظهار نظر

  • مرتضی کیانپور
  • ۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷
  • 1
    1

koja bayad berim baraye sabte nam baraye bazi football...etela resani zaeife

  • بنیامین اسماعیلی
  • ۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴
  • 1
    1

koja bayad berim vase sabte nam ye zare behtar site ro dorost mikardin be jaye in ke in hame chiz miz bezarin doresh ma az kuja sabte nam konim?


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500